Tatry z dzieckiem Autor : Martens kategoria: Mapy i Przewodniki
Produkt dostępny w sklepach:Kto z nas nie pamięta ze szkolnych lub ze studenckich okresów klimatu wycieczek w Tatry, krajobrazów pełnych szczytów rozciągających się po horyzont i rewelacyjnych dolin z rwącymi strumieniami? Jednakże co robić, gdy sami będziemy rodzicami? Odłożyć wycieczki w góry na późniejszy czas?


  Przewodnik Tatry z dzieckiem prezentuje, że w Tatry pojechać można także z dziećmi w wózku, nosidle,  albo chodzącymi samemu u naszego boku.
 
 
 Czytelnik znajdzie w nim:
 
 proponowane trasy po Tatrach Słowackich i polskich

mapy z wysokościowymi profilami

przydatne wskazówki, jak postępować z dzieckiem w górach

propozycje aktywności, gdy pogoda pokrzyżuje plany wycieczkowe

ciekawostki z odpowiedziami na pytania mamo, tato  a dlaczego...

historie z życia wzięte

ku zabawie i przestrodze
 

 

 Ania i Marcin Szymczakowie
 
 
  - geografowie z wykształcenia, z pasji fotografowie. Wspinali się w wielu górach Europy, jak również w Andach, Ałtaju, Tien Szanie, górach Elburs, Alpach Japońskich, Himalajach i Pamirze. Podjęli się wyzwania zmierzenia się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Dotarli na Dach Świata i pod świętą górę Kailasz w zachodnim Tybecie. Kosztowali herbatę zieloną pod Fuji, jak również przemierzali dżunglę amazońską w Boliwii. Od ponad sześciu lat wędrują we trójkę - z córką Igą : po Omanie, Rumunii, Nowej Zelandii, Japonii, Maroku, Chinach, a w ostatnim czasie po Armenii i Gruzji. Od niespełna roku  również z niewielkim Jasiem - współcześnie tylko po Europie. Za każdym razem na wędrówki biorą fotograficzny sprzęt, a efekty ich pasji ocenić można w trzech autorskich albumach: Tybet. W państwie ginącej kultury, Japonia od tropików Okinawy po zabytki Kioto, Boliwia Tybet Ameryki.
 

 
  Jednak Tatry pokochali najwybitniej, przechodząc niemal  wszelkie turystyczne szlaki w naszym kraju i na Słowacji. W trakcie kolejnych wypraw - już z Igą doszli do wniosku, że nie ma turystycznego przewodnika dla rodzin z dziećmi. Zaczęli powracać w Tatry jeszcze częściej - o  rozmaitych porach roku. Efektem kilkunastu lat samotnych wypraw i wielu rodzinnych wyjazdów jest opisywany przewodnik.