Parking Palenica Białczańska Autor : Martens kategoria: ParkingParking w Palenicy Białczańskiej jest niestrzeżonym i płatnym parkingiem. Oprócz miejsc parkingowych na parkingu mieści się też przystanek PKSu, busów z Zakopanego, jak również miejsce postojowe dorożek podążających w kierunku Morskiego Oka.Wysokość : 984.00 m n.p.m.

Parking w Palenicy Białczańskiej oddano do użytku w roku 1962. Parking ma około 850 miejsc parkingowych. Ale mimo takiej ilości, w trakcie sezonu nie odnajdziemy na nim wolnego miejsca. Dlatego też wiele osób pozostawia pojazdy wzdłuż drogi prowadzącej na parking albo po słowackiej stronie.

W okolicach parkingu znajduje się wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Trzeba podkreślić, że jest to popularne wejście. Rozpoczyna się w tym miejscu szlak niebieski wiodący na Rusinową Polanę i do Zazadniej. Jak również wyśmienicie wszystkim znana droga prowadząca nad Morskie Oko. Droga jest połączona ze szlakiem czerwony z Toporowej Cyrhli przez Psią Trawkę, Rówień Waksmundzką.

fot. http://maps.google.pl/