Goniacka - festiwal biegowy Autor : Martens kategoria: Wydarzenia


Data rozpoczęcia: 2016-08-26 09:00:00


Data zakończenia: 2016-08-28 17:00:00Goniacka Białka Tatrzańska - 3 dniowy biegowy festiwal u podnóża Tatr. Biegowy festiwal Goniacka impreza trwająca trzy dni, która tego roku po raz pierwszy odbędzie się w Białce Tatrzańskiej między 26 a 28 sierpnia 2016 r. Ośrodek Kotelnica Białczańska, dobrze znany miłośnikom zimowych szaleństw, tym razem stanie się obiektem rywalizacji biegowej okraszonej folklorem góralskim.


Organizatorzy zaplanowali jedenaście biegów o różnej długości i trudności tak, aby każdy amator biegania po górach, nawet początkujący, znalazł coś dla siebie. REGATTA FARBOWANE GYMBY to kolorowy bieg dla całych rodzin, który na mecie zakończony będzie kolorową bitwą na woreczki wypełnione kolorowym pyłem. BIEG KRASNYCH DZIEWEK zarezerwowany jest tylko dla kobiet, a obowiązkowym strojem są spódnice przynajmniej poniżej kolana. Zwolennicy biegów z przeszkodami będą mogli zmierzyć się z GÓRALSKĄ WYCIERUCHĄ, a bardziej doświadczeni biegacze docenią widoki i przewyższenia ROMBANICY NA PÓŁ SETKI. Biegacze, dla których jeden start to za mało, będą mogli rywalizować o Puchar Goniacki OSCYP CUP. Aby go zdobyć, trzeba ukończyć aż pięć biegów.

Organizując festiwal GONIACKA chcieliśmy stworzyć imprezę dla wszystkich. Nie każdy może wystartować w trudnym biegu typowo tatrzańskim, a u nas ma możliwość zaliczenia górskiego biegu na wybranym dystansie. Góralska oprawa GONIACKI a także dodatkowe atrakcje pozwolą porządnie bawić się całej rodzinie w trakcie festiwalu . - mówi jeden z organizatorów imprezy Przemysław Olma.

Festiwal, zgodnie z ideą patronującego mu programu Regatta RUSZ SIĘ!, ma przede wszystkim rodzinny charakter i zachęca do podjęcia różnorakich form aktywności. Poza zawodami biegowymi organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji towarzyszących, m.in. zajęcia z jogi, pilatesu, zumby czy nordic walking. Najmłodsi uczestnicy festiwalu będą mieli do dyspozycji strefę aktywności z labiryntem a także alternatywa startu w biegach z przeszkodami dla dzieci.

Jako dodatkowe atrakcje organizatorzy przygotowali prelekcje sportowców oraz projekcje filmów o tematyce biegowej i górskiej. W miasteczku festiwalowym znajdzie się również namiot wystawowy, w którym można będzie zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z branży biegowej i outdoorowej.

Piękne sąsiedztwo Białki Tatrzańskiej a także ilość biegów i atrakcji towarzyszących sprawiają, że Goniacka Festival to rewelacyjny pomysł na weekendowy wyjazd w góry na koniec wakacji ? nie tylko dla zaawansowanych biegaczy, ale także dla rodzin z dziećmi potrzebujących spędzić aktywnie końcówkę wakacji.

Trasy biegów GONIACKIEJ zostały poprowadzone najbardziej atrakcyjnymi ścieżkami i drogami gminy Bukowina Tatrzańska. Wyznaczając je chcieliśmy pokazać uczestnikom zarówno miejsca dawne (kapliczki, kościoły, bacówki), jak i nowoczesną infrastrukturę narciarską i turystyczną. Piękne widokowe trasy biegów z Tatrami w tle ciągną się więc polanami, graniami, wąwozami, przesmykami leśnymi ukazując wszystkie uroki tego regionu - dodaje organizator imprezy.

Więcej informacji na: www.goniacka.pl oraz www.ruszsie.org

źródło: guiderunner.pl